Urmărește CSM Focșani 2007

Volei: CSM Focșani 2007 – Rapid București 2-3

dsc_0124CSM Focșani 2007: Ana Boantă, Delia Lăzăroiu, Romina Coman, Mihaela Tașkiran, Miruna Pușcă, Ana Maria Brumă, Camelia Lăzăroiu, Bianca Rusu, Lavinia Ifrim, Livia Lupoae.

Partida de sâmbătă, 11 noiembrie, din Sala LPS, dintre CSM Focșani 2007 și Rapid București a oferit spectatorilor un frumos spectacol voliebalistic.
În primul set, echipele au mers cap la cap și departajarea nu a venit decât la 28-26 pentru gazde, cu fiecare formație având de câte trei ori ocazia să închidă setul! Situația s-a repetat și în setul al doilea, dar doar până la 21-21, după care giuleștencele au încheiat cu 25-21. Setul al treilea a dus din nou Focșaniul la conducere, 2-1, însă următoarele două le-au aparținut oaspetelor care au câștigat cu 3-2 și se mențin pe primul loc al clasamentului. CSM Focșani 2007 și Rapid București și-au împărțit punctele: două au mers la București, dsc_0136dsc_0173unul la Focșani.
În etapa următoare, la 18 noiembrie, CSM Focșani 2007 va juca în deplasare la CS Medgidia