Volei: CSM Focșani 2007 – CSM Unic Piatra Neamț 3-0 (25-21, 25-13, 24-14)!

volei-cu-piatra-neamt-20Formația CSM Focșani 2007: Diana Lăzăroiu, Ana Boantă, Romina Coman – căpitan, Mihaela Tașkiran, Miruna Pușcă, Camelia Lăzăroiu, Ana Maria Brumă, Bianca Rusu, Lavinia Ifrim, Livia Lupoae, Diana Georgescu.
Echipa de volei senioare a CSM Focșani 2007 a câștigat, sâmbătă, 21 octombrie, în sala LPS, și cel de-al treilea meci disputat în actuala ediție de campionat. După 3-1 acasă cu CSM București și 3-0 în deplasare cu Top Volei 05 Constanța a urmat 3-0 cu CSM Unic Piatra Neamț.
Primul set a fost de calibrare a jocului funcție de evoluția adversarelor, dar a fost adjudecat de gazde cu volei-cu-piatra-neamt-11volei-cu-piatra-neamt-2425-21 după ce oaspetele conduseseră cu 17-15! Seturile al doilea și al treilea au fost încheiate de fetele Focșaniului cu 25-14 și 25-13, nemțencele nereușind să se ridice la nivelul de joc al adversarelor.
CSM Focșani 2007 a avut de la începutul campionatului o evoluție constant bună, solidă și sigură care, dacă este continuată la același nivel, poate să le aducă satisfacții – în egală măsură, și susținătorilor, în meciurile mult mai dificile ce urmează. Iar primul dintre acestea va fi sâmbătă viitoare, tot în sala LPS, cu CSU Galați.  

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn