Urmărește CSM Focșani 2007

Judo – De patru ori aur la Laktasi!

Judo, spre Laktasi, 24 martie 2014Sportivii de la CSM Focşani 2007 au mai câştigat o medalie de argint şi două de bronz

Tradiţionalul turneu internaţinal de judo de la Laktasi, din Bosnia-Herţegovina, ale cărui întreceri au avut loc în zilele de 22 şi 23 martie, a fost şi în acest an o competiţie în care sportivii de la CSM Focşani 2007 au reuşit performanţe foarte bune. Judoka focşăneni s-au întors acasă cu patru medalii de aur, una de argint şi două de bronz. S-au clasat pe primul loc şi au primit medaliile de aur senioarele Nicoleta Ilie, la 52 kg., Monica Ioanaş, la 63 kg. şi cadeţii Alexandru Solomon, la 55 kg. şi Violeta Vlase, la 52 kg. Pe locul al doilea, cu medalie de argint, a încheiat concursul junioara Andreea Pădineanu iar seniorul Danuţ Stănescu, la 81 kg. şi cadetul Mircea Tomescu, la 34 kg., s-au clasat pe locul trei şi au primit medaliile de bronz.

La întoarcerea în ţară, profesorul Stănică Grosu a declarat: „A fost o competiţie puternică, la care au participat sportivi din opt ţări şi la care am reuşit, ca şi anul trecut, să fim printre protagonişti. Mă bucură maniera în care sportivii clubului au luptat, ca şi rezultatele lor, care sunt dătătoare de speranţe în perspectiva viitoarelor concursuri la care vor lua parte!”