CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Liga Națională – CSU Suceava – CSM Focșani 2007 27-25 (13-13)

DSCN3167Formația CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă, Rusu – Ragea, Gramatic, Rotaru – 2, Neață – 1, Țuțu – 8, Mocanu – 1, Rață – 5, Enache, Eros – 3, Năstăsie – 5.
Nu au jucat, deși au fost prezenți la teren Cadăr, Miroiu și Răpciugă, cu  probleme medicale. Din aceeași cauză, Popa nu a făcut deplasarea pentru partida cu Suceava!
CSM Focșani 2007 a pierdut cu 25-27 (13-13) meciul disputat astă seară la Botoșani în compania CSU Suceava. Fără cei patru jucători și cu antrenorul Viorel Ciubotaru în continuare în tribună, CSM Focșani 2007 a făcut un joc bun! După o primă repriză terminată la egalitate, începutul părții a doua a jocului a fost mai slab, dar focșănenii au fost tot timpul aproape de formația gazdă, distanța dintre cele două formații fiind de cel mult patru goluri. În ultimele minute, oaspeții au înscris de trei ori, iar gazdele o dată, dar a fost insuficient ca focșănenii să plece cu măcar un punct de la Botoșani!
După meciul din etapa a opta CSM Focșani 2007 se află pe locul 9, cu 11 puncte. Urmează, la 22 octombrie, ora 16,00, meciul cu HC Dobrogea Sud, liderul Ligii Naționale după victoria din jocul cu Dinamo București.
Clasament

 1HC Dobrogea Sud870123720334403012921
2Dinamo Bucuresti861125923524402112719
3HC Odorhei861122821315313010919
4AHC Potaissa Turda851224621828203161016
5CSU Suceava8404217211630109312
6HC Vaslui8404215223-820206612
7SCM Politehnica Timisoara8323215210511214711
8CSA Steaua Bucuresti7322198195330029211
9CSM Focsani 20078323204209-512205611
10CSM Bucuresti8305230217132010639
11AHC Dunarea Calarasi8305208221-132010639
12CS HC Adrian Petrea Resita7214176189-132100707
13CSM Fagaras8107178222-441000303
14CSM Satu Mare8008192237-450000000

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter