Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Liga Națională: CSM Focșani 2007 – CSM București 23-23 (12-10)

Fotografia postată de CSM Focșani 2007 oficial.

Formația CSM Focșani 2007: Marocico – 1 gol – Ragea, Pătru, Rotaru, Posa, Moisă, Popovici, Hagiu – 1, Miroiu – 4, Țuțu – 4, Hrimiuc – 5, Mocanu – 2, Rață – 2, Eros, Sladic – 4.

Echipa Focșaniului a reușit în această seară un joc senzațional în compania superchipei CSM București, pe care o conducea, în minutul 12,50 cu 8-1! La pauzăera 12-10, iar în partea a doua a întâlnirii focșănenii au avut și patru goluri în față, însă cu cinci minute înainte de final, apoi oaspeții au egalat apoi au preluat conducerea cu 20-19, 22-20, dar finalul le-a aparținut focșănenilor care au înscris prin Țuțu, Mocanu și după 22-23, prin Hrimiuc. Un egal cât o victorie având în vedere valoarea adversarei. Marocico a fost senzațional în poartă, iar în câmp toată echipa a fost senzațională.