CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Divizia A – Meci pentru victorie focşăneană!

DSCN4424CSU Suceava II – CSM Focşani 2007, sâmbătă, de la ora 13,00

Campionatul Diviziei A2 se reia după o pauză de trei săptămâni, cu etapa a opta, în care CSM Focşani 2007 va juca în deplasare, la CSU Suceava II. Elevii profesorului Viorel Ciubotaru sunt favoriţi, adversarii lor nereuşind că câştige nici un joc din cele şase pe care le-au disputat până acum. Cu încă trei puncte, Iulian Neaţă şi colegii săi şi-ar consolida locul între primele 3-5 echipe ale seriei în perspectiva dificilelor partide din etapele 10 şi 11, când vor întâlni Piteştiul în deplasare şi Ploieştiul acasă. Focşănenii au valid tot lotul cu excepţia lui Alexandru Ştefan care are entorsă şi va fi nevoit să stea în repaos circa trei săptămâni.

Întâlnirea de la Suceava va fi arbitrată de C. Murariu şi M. Tăbăcariu, ambii, din Piatra Neamţ.

 Clasament

1CS Politehnica Iasi7700257170403012921
2CSM Ploiesti660020514730309918
3CSU Galati650124111430209615
4CSM Focsani 2007650120511920306915
5HC Arges Pitesti540115011020206612
6CS HC Buzau 2012740320516720206612
7CSM Bucuresti II740325823430109312
8Stiinta Municipal Dedeman Bacau II63032001832010639
9ACS HD Teleorman Alexandria51041291481000303
10LPS Piatra Neamt61051642430010033
11CSU Targoviste51041062261000303
12CSU Suceava II60151482020001011
13CSM Cimentul Bicaz60151432180100101
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina60061292590000000

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter