CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal Divizia A – Meci pentru golaveraj!

DSCN4478CSU Târgovişte – CSM Focşani 2007, sâmbătă, de la ora 10,30

CSM Focşani va juca sâmbătă, la Târgovişte, cu Universitatea, partida din etapa a patra. După meciul de sâmbăta trecută, elevii profesorului Viorel Ciubotaru pot juca liniştiţi din perspectiva arbitrajului. Între CSM Focşani 2007 şi CS U Târgovişte este o diferenţă de valoare pe care nici arbitrii cei mai antifocşăneni nu ar putea-o anula. Altfel spus, oaspeţii vor avea o întâlnire uşoară, în care pot să-şi adauge consistent la golaveraj. La CSM Focşani 2007 nu va juca Ionuţ Cloşcă, din cauza unei întinderi, ceilalţi jucători din lot neavând probleme de sănătate.

Vor arbitra P. Manea şi R. Iliescu, ambii, din Bucureşti. Nu va fi observator, pentru că nici una dintre formaţii nu l-a solicitat.

Clasament

1CS Politehnica Iasi3300105612010639
2CSM Ploiesti3300111872010639
3CS HC Buzau 20123201110641010336
4CSU Galati320188641010336
5Stiinta Municipal Dedeman Bacau II3201107841010336
6HC Arges Pitesti220062401010336
7CSM Focsani 2007210149470010033
8LPS Piatra Neamt210164700010033
9CSM Bucuresti II3102951051000303
10CSU Suceava II301276990001011
11CSM Cimentul Bicaz3012781150100101
12ACS HD Teleorman Alexandria200246650000000
13CSU Targoviste200249920000000
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina200234810000000

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter