CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Divizia A – Focşănenii au debutat cu victorie!

DSCN2850CSM Bucureşti II – CSM Focşani 2007 26-29 (11-16)

Formaţia CSM Focşani 2007: Rusu, Cloşcă, Ungureanu – Sîsîeac – 1 gol, Grămătic – 1, Vasilache, Rotaru – 7, Nelu – 5, Tănase – 8, Gheorghe, Smeu – 1, Neaţă – 2, Alexandru – 1, Năstăsie – 2.

Campionatul 2014- 2015 a început bine pentru formaţia antrenată de profesorul Viorel Ciubotaru! Sâmbătă, CSM Focşani 2007 a câştigat partida jucată în deplasare împotriva echipei a doua a CSM Bucureşti: 26-29! Diferenţa de pe tabela de la finalul întâlnirii nu reflectă adevărata distanţă de calitate a prestaţiei celor două combatante, oaspeţii risipind alte multe ocazii de a marca. Focşănenii au arătat, însă, că sunt pregătiţi pentru un bun parcurs în campionat. Echipa este în al doilea an cam în aceeaşi formulă, are manieră proprie de exprimare, jucători şi conducere tehnică de calitate. Are susţinere, inclusiv de la sponsori care i-au venit alături: RAVENOL, sponsor principal şi WOHL Fabrica Feretrelor. Are, altfel spus, condiţii pentru a concura la locurile de sus ale clasamentului!

În următoarea etapă CSM Focşani 2007 va sta, urmând să joace în etapa a treia, la 27 septembrie, acasă, cu CSU Galaţi.

Rezultatele etapei

HCM Câmpina – CSU Târgovişte 22-34
HC Argeş Piteşti – CSU Suceava II 34-21
Cimentul Bicaz – LPS Piatra Neamţ 27-41
Politehnica Iaşi – CSU Galaţi 23-18
CSM Ploieşti – Ştiinţa Muncipal Dedeman Bacău II 36-32
HC Buzău 2012 – CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina 43-13
CSM Bucureşti II – CSM Focşani 26-29
Clasament

1CS HC Buzau 2012110043131000303
2LPS Piatra Neamt110041270010033
3HC Arges Pitesti110034211000303
4CSU Targoviste110034220010033
5CS Politehnica Iasi110023181000303
6CSM Ploiesti110036321000303
7CSM Focsani 2007110029260010033
8ACS HD Teleorman Alexandria0000000000000
9CSM Bucuresti II100126290000000
10Stiinta Municipal Dedeman Bacau II100132360000000
11CSU Galati100118230000000
12HCM Campina100122340000000
13CSU Suceava II100121340000000
14CSM Cimentul Bicaz100127410000000
15CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina100113430000000

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter