CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal Divizia A – Dezechilibru total!

DSCN4494CSM Focşani 2007 – CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina 44-14 (20-4)

În Canpionatul Naţional de Handbal divizia A, sunt câteva formaţii cu mult sub nivelul de competitivitate cerut de acest nivel competiţional. Între acestea se află şi formaţiua cu care CSM Focşani s-a confruntat duminică, în Sala Polivalentă, în etapa a cincea. Gazdele au înscris la fiecare un minut şi jumătate şi au risipit ocazii de gol cu, cel puţin, aceeaşi ritmicitate, ratând scorul de până acum al campionatului pe care l-au reuşit gălăţenii: 62-10, cu CSU Tîrgovişte!

Pentru CSM Focşani 2007 au jucat: Rusu, Cloşcă, Ungureanu – Sîsîiac (2), Gramatic (1), Popa (4), Vasilache (2), Rotaru (4), Tănase (6), Gheorghe (3), Smeu (1), Nelu (3), Neaţă (3), Mocanu (5), Năstasie (7), Ştefan (5). Miercuri, 15 octombrie, CSM 2007 Focşani va evolua pe terenul echipei LPS Piatra Neamţ.

Partida este programată să înceapă la ora 14,00.

Clasament

1CS Politehnica Iasi550018811630209615
2CS HC Buzau 2012540116710520206612
3CSM Ploiesti440013710820206612
4CSU Galati4301150742010639
5CSM Focsani 20074301132721020369
6HC Arges Pitesti4301115901020369
7CSM Bucuresti II53021861652010639
8Stiinta Municipal Dedeman Bacau II42021351181010336
9ACS HD Teleorman Alexandria41031011121000303
10LPS Piatra Neamt41031221580010033
11CSU Suceava II4013921290001011
12CSM Cimentul Bicaz50141221770100101
13CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina4004771770000000
14CSU Targoviste4004701930000000

 
 
 
 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter