CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Divizia A – CSM Focşani 2007 – CS HC Buzău 2012

DSCN4475Partida va avea loc sâmbătă, 6 decembrie, ora 12,00, în Sala Polivalentă

Vor arbitra ieşenii Sîrbu şi Suponicov.

În penultima lor apariţie din acest an în faţa propriilor suporteri, handbaliştii focşăneni vor întâlni un adversar care, în actuala ediţie de campionat, s-au descurcat nici prea-prea nici foarte-foarte. În economia seriei, în care sunt multe formaţii subţiri, buzoienii ocupă un loc la mjilocul clasamentului, bun, în condiţiile în care alcătuiesc o formaţie tânără ca existenţă şi ca vârstă a jucătorilor. În pregătirea campionatului, în Sala Polivalentă, elevii profesorului Viorel Ciubotaru au câştigat, însă oaspeţii de sâmbătă au condus o bună parte din meci. Sunt, altfel spus, de luat în seamă de Iulian Neaţă şi colegii săi dacă nu vor să aibă vreo surpriză neplăcută înainte de Sărbători! CSM Focşani 2007 este, acum, o formaţie valoroasă şi, dacă va juca la nivelul său normal, va câştiga!

Clasament

1CSM Ploiesti1010003252495050151530
2CSU Galati119023892315040151227
3CS Politehnica Iasi119023672725040151227
4CSM Focsani 200711803348250305091524
5HC Arges Pitesti10802301225503015924
6Stiinta Municipal Dedeman Bacau II1060437228530309918
7CS HC Buzau 20121060429324530309918
8CSM Bucuresti II12507402406401012315
9ACS HD Teleorman Alexandria1040630528030109312
10LPS Piatra Neamt103073003821020369
11CSU Suceava II112273283642002628
12CSU Targoviste101092014491000303
13CSM Cimentul Bicaz100192543520100101
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina100192494440100101

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter