Urmărește CSM Focșani 2007

Fotbal, Superliga Altdorf Tehnik: Voința Cîrligele – CSM Focșani 2007 2-9 (0-5)

dsc_0101Formația CSM Focșani 2007: Lazăr (65 Apenciucesei) – Tîrcă, Nistor, Negrea, Mihai – Lupu,dsc_0120 Valentin Ion ( 60 Alexandru Duca), Chivu (60 Negoescu), Manu – Predoiu (60 Remus Popa), Pasăre (60 Negoiță).
Seria golurilor a fost deschisă în minutul 15 de Predoiu, urmat 12 minute mai târziu de Chivu care a șutat pe jos, de la 20 de metri o minge întoarsă după o combinație prelugită în careul gazdelor. În minutul 29, Manu a centrat de pe dsc_0119stânga și mingea a fost deviată în propria poartă de unul dintre apărătorii Voinței. La pauză era 0-3! În minutul 48, Valentin Ion a trimis în poarta adversă, pe jos, de la 25, în urma unei combinații similare celei din  care marcase Chivu.
În minutul 60, au ieșit Chivu, Manu, Predoiu, Pasăre, apoi și Lazăr și au intrat Alexandru Duca, Negoescu, Negoiță, Remus Popa, Apenciucesei. Imediat după intrare Remus Popa a marcat pentru 0-5 iar un minut mai târziu Lupu a centrat pentru Negoiță a cărui reluare a făcut dsc_0107dsc_01270-6! În minutul 71, Negoiță a pasat în centru lui Remus Popa care și-a făcut dubla! În minutul 73, Adam de la gazde a redus din handicap: 1-7! Trei minute mai târziu, Remus Popa i-a întors serviciul lui Negoiță și rapidul vârf al CSM Focșani 2007 a dus scorul la 1-8! Același Negoiță a marcat pentru 1-9 în minutul 78, pentru ca Stoian să reducă din handicap în minutul 84: 2-9!
În ultima rundă a Superligii Altdorf dsc_0115dsc_0109Tehnik, CSM Focșani va juca pe Milcovul derbiul cu Victoria Gugești, în timp ce Voința Cîrligele va întâlni în deplasare pe FCM Adjud.