Urmărește CSM Focșani 2007

Tenis – Delia Macovei a câştigat Cupa AMG Bucureşti!

Maria Ciubotaru a jucat un sfert de finală

Delia la AMGDelia Macovei, de la CSM Focşani 2007, unde este pregătită de profesorul Răzvan Bucuroiu, a câştigat Cupa AMG la tenis de câmp, la 12 ani, competiţie care a avut loc de duminică până astăzi, la Bucureşti. Este al doilea titlu obţinut de sportiva focşăneană după cel adjudecat în urmă cu o săptămână în Circuitul Vrancart Adjud – Oneşti – Târgu Ocna. Delia a stat în primul tur, în sferturi a trecut cu 6-3, 6-4, de prietena şi colega sa de club, Maria Ciubotaru, în semifinale, cu 6-0, 6-3, de principala favorită, Irina-Ioana Iurea, de la CS Drive Tenis Piteşti iar în finală a câştigat cu 6-0, 6-3, meciul cu Irina-Maria Blănaru, de la Asociaţia Club Sportiv Arcada.

Maria Ciubotaru a câştigat în primul tur cu 6-0, 6-3 partida cu Maria Stavrache de la CS Micii Aşi.

Denisa Ganea, a treia sportivă de la CSM Focşani 2007 participantă la Cupa AMG, a pierdut în primul tur cu 2-6, 4-6, întâlnirea cu Anamaria Rusu, de la AS Club Sportiv Sud Arena.