CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Şah – Trei jucători de la CSM Focşani 2007, pe primul loc la blitz în Campionatul judeţean!

Finalul săptămânii trecute a fost încărcat de competiţii de şah. Vineri, 31 mai, s-au întrecut copii – grupa B, în Cupa 1 Iunie, sâmbătă, 1 iunie, a fost campionatul judeţean al seniorilor, iar duminică, 2 iunie, a fost rândul copiilor – grupa A, să-şi dispute Cupa 1 Iunie.

Rezultate

Seniori, clasic – 20 de concurenţi:

1 -Fănel Şandru – Clubul Municipal de şah Speranţa – 5,6 puncte

2 – Grigore Mălureanu – CSM Focşani 2007 – 5,5 puncte

3 – Emilian Paul Ioniţă – CSM Focşani 2007 – 5 puncte

4 – Gheorghe Toader – Clubul de şah Speranţa Focşani – 4,5 puncte

5 – Elena Adelaida Toma – CSM Focşani 2007 – 4 puncte

6 – Petrică Silivestru – Clubul Municipal de şah Speranţa – 4 puncte

7 – Biaca Gabriela Banciu – CSM Focşani 2007 – 4 puncte

8 – Dragoş Sorin Anton – Clubul Municipal de şah Speranţa – 4 puncte

9 – Marius Arghirescu – Clubul Municipal de şah Speranţa – 3,5 puncte

10 – George Codruţa – Clubul Municipal de şah Speranţa – 3,5 puncte

11 – Aurelian Gabriel Cristea – CSM Focşani 2007 – 3,5 puncte

12 – Dragoş Cosmin Ion – CSM Focşani 2007 – 3 puncte

13 – Cozah Talal – Focşani – 3 puncte

14 – Radu Riciu – Focşani – 3 puncte

15 – Alexandra Ioana Banciu – CSM Focşani 2007 – 2,5 puncte

16 – Eugen Ciorici – Clubul Municipal de şah Speranţa – 2,5 puncte

17 – Ana Maria Banciu – CSM Focşani 2007 – 2,5 puncte

18 – Dan Bălescu – Clubul Municipal de şah Speranţa – 2 puncte

19 – Toader Gurguiatu – Gologanu – 2 puncte

20 – Ştefan Măimăscu – CSM Focşani 2007 – 1,5 puncte.

CSM Focşani 2007 s-a prezentat la competiţie cu doar doi seniori – Grigore Mălureanu şi Emilian Paul Ioniţă, ceilalţi concurenţi ai clubului fiind juniori – U 10, U 12, U 16 şi U 18. Cu excepţia acestora, ceilalţi competitori au fost seniori.

Seniori, blitz – 14 concurenţi:

1 – Mihai Strâmbu – CSM Focşani 2007 – 12 puncte

Grigore Mălureanu – CSM Focşani 2007 – 12 puncte

Emilian Paul Ioniţă – CSM Focşani 2007 – 12 puncte

4 – Sandu Gurguiatu – CSM Focşani 2007 – 9 puncte

5 – George Codruţa – Clubul Municipal de şah Speranţa – 9 puncte

6 – Dragoş Sorin Anton – Clubul Municipal de şah Speranţa – 8 puncte

7 – Marius Arghirescu – Clubul Municipal de şah Speranţa – 8 puncte

8 – Aurelian Grigore – CSM Focşani 2007 – 5 puncte

9 – Gheorghe Toader – Clubul Municipal de şah Speranţa – 4,5 puncte

10 – Aurelian Gabriel Cristea – CSM Focşani 2007 – 3 puncte

11 – Ştefan Măimăscu – CSM Focşani 2007 – 2,5 puncte

12 – Gicu Tiţoiu – Dumbrăveni – 2 puncte

13 – Constantin Ploscaru – Focşani – 2 puncte

14 – Fănel Şandru – Clubul Municipal de şah Speranţa – 2 puncte

Aurelian Gabriel Cristea şi Ştefan Măimăscu sunt juniori U 12

Cupa 1 Iunie – grupa A

Fete

1 – Alexandra Ioniţă – Şcoala Nicolae Iorga – 4 puncte

2 – Laura Gabriela Palanga – Şcoala Duiliu Zamfirescu – 3,5 puncte

3 – Andreea Nuţă – Şcoala Alexandr Vlahuţă – 2,5 puncte

Băieţi

1 – Ionuţ Claudiu Crăciun – CS Olimp Şah Focşani – 5,5 puncte

2 – Daniel Toader – Şcoala Nicolae Iorga – 5 puncte

3 – Vlad Daniel Ivan – Şcoala Duiliu Zamfirescu – 5 puncte

Cupa 1 Iunie – grupa B

Clasament general

Fete

1 – Laura Gabriel Palanga – Şcoala Duiliu Zamfirescu – 5 puncte

2 – Carmen Nicola Ioniţă – Şcoala Ştefan cel Mare – 4,5 puncte

3 – Alexandra Ioniţă – Şcoala Nicolae Iorga – 4 puncte

Băieţi

1 – Vlad Daniel Ivan – Şcoala Duiliu Zamfirescu – 6 puncte

2 – Daniel Toader – Şcoala Nicolae Iorga – 6 puncte

3 – Claudiu Ion Pruteanu – Şcoala Alexandru Vlahuţă – 5 puncte

7 ani

1 – Andrei Răzvan Vasilache – Şcoala nr. 7 Focşani – 5 puncte

2 – Mihnea Iustin Baciu – Şcoala nr. 7 Focşani – 4,5 puncte

3 – Rareş Daniel Fătu – Şcoala Duiliu Zamfirescu – 4 puncte

8 ani

1 – Alexandru Mihai Dorobăţ – Şcoala Ştefan cel Mare – 4 puncte

2 – Florin Alexandru – Şcoala nr. 7 Focşani – 3,5 puncte

3 – Denisa Maria Coveltir – Şcoala nr. 7 Focşani – 3,5 puncte

9 ani

1 – Andreea Nuţă – Şcoala Alexandru Vlahuţă – 4 puncte

2 – Alexandru Cristian Anghel – Şcoala Nicolae Iorga – 3,5 puncrâte

3 – Cosmin Ţîrdea – Şcoala Nicolae Iorga – 3,5 puncte

 
 
 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter