CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Laris Borș, argint la etapa de Cupă Europeană!

laris-bors-10-aprilie-2017-bunTriplul campion de judo al Romîniei, Laris Borș, de la CSM 2007 LPS Focșani, a obținut un important success internațional! La etapa de Cupa  Europeană de juniori U 21, ale cărei întreceri au avut loc la Lignano, în Italia, sâmbătă, 8 aprilie și duminică  9 aprilie, Laris a încheiat concursul pe locul al doilea și a primit medalia de argint la 60 kg.! Sportivul, care este un produs sută la sută al școlii de judo de la Focșani, iar acum se află în pregătire la Oradea cu Lotul Național al României a câștigat la Lignano, în Italia, patru meciuri, toate prin ippon!
În întâlnirea pentru locurile 1 și 2, Laris Borș a fost întrecut la puncte de israelianul Tomer Golomb.
Până în finală, Laris a câștigat pe rând meciurile cu Andrea Bertuzzi din Italia, Jorre Verstraeten, din Belgia, Nemanja Milic, din Serbia și David Garcia Torne din Spania.
În acest an, Laris Borș a câștigat titlurile de campion al României la seniori, U 23 și U 21!