Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Liga Națională – HC Odorhei – CSM Focșani 2007 33-26 (14-15)

dsc_0444Formația CSM Focșani 2007: Marocico, Tevzadze, Cloșcă – Ragea – 2, Cadăr, Gramatic, Rotaru, Miroiu – 3, Popa – 2, Țuțu – 9, Băluț, Rață – 2, Popovici, Enache – 1, Răpciugă, Năstăsie – 7.
Handbaliștii focșăneni au încheiat sezonul regulat al campionatului Ligii Naționale în deplasare, la Odorhei, unde au jucat sâmbătă seara cu formația locală Handbal Club, una dintre cele mai puternice grupări din România. Gazdele s-au impus cu 33-26, dar după ce la pauză oaspeții aveau avantaj de un gol!
În prima repriză, jucătorii antrenați de profesorul Viorel Ciubotaru au evoluat foarte bine și în atac unde au finalizat cu siguranță în urma unor combinații greu de oprit și în apărare, unde au blocat multe dintre acțiunile valoroșilor adversari pe care i-au avut în față.
În partea a doua a întâlnirii focșănenii au ratat copios iar apărarea a fost depășită mai ușor decât în prima repriză. Consecința a fost desprinderea gazdelor la un prea sever, în comparație cu realitatea din teren, 33-26.