CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal Liga Națională – AHC Dobrogea Sud – CSM Focșani 2007 31-25 (16-12)

dsc_0532Formația CSM Focșani 2007: Tevzadze, Marocico – 1gol – Mocanu – 2, Rotaru, Țuțu, Ragea, Gramatic, Rață – 2, Hagiu -2, Moisă – 2, Pătru – 3, Neață, Sladic – 8, Miroiu – 3, Eros – 1, Năstăsie.
CSM Focșani 2007 a avut în meciul jucat vineri seara la Constanța, în compania AHC Dobrogea Sud, 25 de minute în care a evoluat la un nivel foarte bun! A și condus în mai multe rânduri – ultima dată, cu 11-10, în minutul 25, dar în următoarele cinci minute constănțenii s-au distanțat la patru goluri și la pauză era 16-12. În partea a doua a întâlnirii, gazdele au ajuns să aibă un plus de nouă goluri, 28-19, revenirea din final a focșănenilor nereușind decât să limiteze proporțiile scorului.
În etapa următoare, la 25 februarie, Echipa Focșaniului va juca în Sala Polivalentă cu CSU Suceava.