CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Dizizia A – Derbi la Focşani!

DSCN4424CSM 2007 – CSU Galaţi, sâmbătă,de la ora 11,00, în Sala Polivalentă

CSM Focşani a jucat în prima etapă, a stat în cea de-a doua, iar sâmbătă, de la ora 11,00, va juca în Sala Polivalentă o partidă de mare tradiţie, mereu un adevărat derbi, indiferent care a fost situaţia în clasament a sa şi a adversarei sale – CSU Galaţi. Gălăţenii vin după o înfrângere la Iaşi şi o victorie categorică acasă, împotriva învinsei focşănenilor din prima etapă, CSM Bucureşti II. Elevii profesorului Viorel Ciubotaru au avut, miercuri un joc de pregătire cu o formaţie de ligă naţională – HC Vaslui şi nu s-au descurcat rău. Dimpotrivă, două treimi din prima repriză au condus la scor! Antrenorul Viorel Ciubotaru a folosit toţi jucătorii din lot şi s-a declarat mulţumit de prestaţia lor. Aşteptăm ca şi după întâlnirea cu CSU Galaţi să fie mulţumit de joc şi de rezultat. Ceea ce înseamnă victoria, pe care focşănenii au suficiente argumente handbalistice să o obţină!

Clasament

1CS HC Buzau 2012220086361010336
2CS Politehnica Iasi220067401010336
3HC Arges Pitesti220062401010336
4CSM Ploiesti220074601010336
5CSU Galati210167441000303
6Stiinta Municipal Dedeman Bacau II210179601000303
7CSM Focsani 2007110029260010033
8LPS Piatra Neamt210164700010033
9ACS HD Teleorman Alexandria100119280000000
10CSU Targoviste100122440000000
11CSU Suceava II200249720000000
12CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina100113430000000
13CSM Bucuresti II200247780000000
14CSM Cimentul Bicaz200251880000000

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter