CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Divizia A2 – Derbi la Polivalentă!

DSCN4475CSM Focşani 2007 – CSM Ploieşti, marţi, de la ora 19,00

Singura echipă neînvinsă de la începutul turului în seria A a Campionatului Diviziei A, CSM Ploieşti, vine în Sala Polivalentă din Focşani unde va întâlni pe CSM 2007, formaţie aflată pe locul al patrulea. Partida are caracter de derbi, victoria gazdelor putând urca CSM Focşani 2007 pe locul al treilea, chiar în dauna ploieştenilor. În lotul pregătit de profesorul Viorel Ciubotaru sunt câteva indisponibilităţi, importante în structura echipei, dar jucătorii care vor intra pe teren au calitatea de a juca la victorie marţi seara. Oaspeţii vor juca pentru a-şi păstra invincibilitatea şi a încheia turul din postură de lideri ai clasamentului. Va fi, cu siguranţă, un meci de văzut! Iar focşănenii iubitori ai handbalului sunt aşteptaţi să-şi încurajeze echipa favorită care, aşa cum a arătat în acest campionat, merită susţinută!

Clasament

1CSU Galati109013642045040151227
2CS Politehnica Iasi119023672725040151227
3CSM Ploiesti88002722004040121224
4CSM Focsani 20079702286192304091221
5HC Arges Pitesti9702250203403012921
6Stiinta Municipal Dedeman Bacau II950432726130209615
7CS HC Buzau 2012950425821920306915
8CSM Bucuresti II11506376371401012315
9ACS HD Teleorman Alexandria93062532542010639
10LPS Piatra Neamt83052412901020369
11CSU Suceava II101272813291002325
12CSU Targoviste91081793981000303
13CSM Cimentul Bicaz90182223140100101
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina90182233920100101

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter