CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Divizia A – Victorie clară a oaspeţilor!

DSCN4494LPS Piatra Neamţ – CSM Focşani 2007 21-40 (11-24)

Formaţia CSM Focşani 2007: Rusu, Cloşcă, Ungureanu – Sîsîeac, Gramatic – 1, Vasilache – 1, Rotaru – 7, Nelu – 4, Tănase – 7, Gheorghe, Smeu – 3, Neaţă – 2, Mocanu – 6, Ştefan – 5, Năstăsie – 4.

Elevi profesorului Viorel Ciubotaru au avut din nou o partidă cu o formaţie din partea a doua a clasamentului pe care au surclasat-o, aşa cum era de aşteptat. La Piatra Neamţ, focşănenii au înscris de 40 de ori, normă obligatorie în confruntările cu adversari de asemenea calibru. Trebuie precizat, totuşi, că nemţenii nu mai au echipa doar de juniori, din anii trecuţi, ci au în lot şi jucători experimentaţi, care pot pune probleme. Însă, aşa cum s-a văzut miercuri după amiază, focşănenii nu au avut vreo problemă în jocul de la Piatra Neamţ.

CSM Focşani 2007 va juca sâmbătă, de la ora 11,00, cu un adersar puternic, Ştiinţa Municipal Dedeman Bacău.

Clasament

1CS Politehnica Iasi660022114230309918
2CSM Ploiesti550017812930209615
3CSU Galati54011969320206612
4CSM Focsani 200754011729310303912
5CS HC Buzau 2012640218714020206612
6HC Arges Pitesti540115011020206612
7Stiinta Municipal Dedeman Bacau II53021741502010639
8CSM Bucuresti II63032182042010639
9ACS HD Teleorman Alexandria41031011121000303
10LPS Piatra Neamt51041431980010033
11CSU Suceava II50141181620001011
12CSM Cimentul Bicaz60151432180100101
13CSU Targoviste4004701930000000
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina5005962230000000

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter