CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Divizia A – Ultima etapă a turului!

DSCN6318CSM Focşani 2007 – Politehnica Iaşi, sâmbătă, de la ora 11.00, în Sala Polivalentă
Focşănenii vor încheia turul campionatului în faţa propriilor sâmbătă, de la ora 11,00, în Sala Polivalentă. Adversari le vor fi ieşenii de la Politehnica, aflaţi pe locul al treilea, care au trei puncte mai mult decât CSM Focşani 2007, de pe locul al cincilea. O victorie a gazdelor ar urca echipa pregătită de profesorul Viorel Ciubotaru pe, cel puţin, locul al patrulea! Ar fi o veritabilă reuşită pentru o formaţie care s-a cristalizat în ultimii doi ani, şi-a conturat un stil de joc şi s-a consolidat suficient de mult pentru a se bate la unul dintre primele locuri ale clasamentului. Cu siguranţă că, mâine, Iulian Neaţă şi colegii săi vor avea o partidă foarte dificilă împotriva unei echipe în faţa căreia nu a prea câştigat în ultimii ani, însă a venit vremea ca ei să depăşească şi formaţii care aspiră la promovare!
Meciul va fi condus de Mihai Pîrvu, Alin Stamatoiu. Delegatul FRF – V. Ionescu.
Clasament

1CSM Ploiesti1111003702705060151833
2CSU Galati1210024312526040181230
3CS Politehnica Iasi1210024083076040181230
4HC Arges Pitesti1210023722805050151530
5CSM Focsani 2007129033702694050121527
6Stiinta Municipal Dedeman Bacau II12705439350403012921
7CS HC Buzau 20121160531226730309918
8ACS HD Teleorman Alexandria1150634631130209615
9CSM Bucuresti II13508437447401012315
10LPS Piatra Neamt113083314231020369
11CSU Suceava II122283563992002628
12CSU Targoviste1110102224941000303
13CSM Cimentul Bicaz1101102753940100101
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina1101102724780100101

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter