CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Divizia A – Derbiul etapei se joacă la Piteşti!

DSCN4424HC Argeş Piteşti – CSM Focşani 2007, miercuri, de la ora 17,00

Pentru CSM Focşani 2007 miercuri seara, la Piteşti, începe o serie care cuprinde meciuri cu unele dintre cele mai puternice echipe ale seriei. Handbaliştii antrenaţi de profesorul Viorel Ciubotaru, aflaţi pe locul al doilea al clasamentului, vor întâlni formaţia de pe locul al patrulea, dar care are un joc mai puţin disputat. Focşănenii şi piteştenii vor disputa derbiul etapei! Gazdele, ca şi oaspeţii, au doar un joc pierdut, acasă, cu ploieştenii, în timp ce oaspeţii sunt neînvinşi în deplasare. Va fi, cu siguranţă, o partidă foarte disputată, chiar dacă de la CSM Focşani 2007 vor lipsi conducătorul de joc şi căpitanul echipei, Iulian Neaţă, şi alţi doi jucători foarte importanţi – Robert Năstăsie şi Alexandru Ştefan. Ceilalţi focşăneni, aşa cum au arătat şi în disputa de sâmbătă, cu teleormănenii, au capacitatea să se bată pentru victorie şi să-şi consolideze poziţia în partea de sus a clasamentului!

Meciul de mâine seara va fi condus de cuplul bucureştean Dobre – Potârniche

Clasament

1CSU Galati 8701317165403012921
2CSM Focsani 2007 8701265168304091221
3CS Politehnica Iasi 9702302222403012921
4CSM Ploiesti 7700234172304091221
5HC Arges Pitesti 760120916330309918
6CS HC Buzau 2012 850323419120306915
7Stiinta Municipal Dedeman Bacau II 840427523720206612
8CSM Bucuresti II 940531830430109312
9LPS Piatra Neamt 83052412901020369
10ACS HD Teleorman Alexandria 72051882042000606
11CSU Targoviste 71061413061000303
12CSM Cimentul Bicaz 70161672470100101
13CSU Suceava II 80171942750001011
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina 70071613020000000

 
 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter