CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007               

Handbal, Divizia A – CSU Galaţi – CSM Focşani 2007

DSCN7794Partida se va disputa în Sala Sporturilor Dunărea, ora 12,00
Arbitri – A. Blas şi M. Ghiorghisor, ambii, din Bucureşti
Pentru al doilea joc al returului, handbaliştii focşăneni vor merge la Galaţi unde vor întâlni o formaţie aflată pe valul promovării. În tur, la capătul unei partide tensionate, gălăţenii au câştigat în Sala Polivalentă şi, cu siguranţă, vor încerca să ia şi sâmbătă toate punctele puse în joc. Oaspeţii, chiar dacă au avut o a doua repriză mai slabă în meciul de acasă cu bucureştenii de la CSM II, pot aspira la un rezultat favorabil. Nu ar fi prima dată când focşănenii ar câştiga la Galaţi!
Clasament

1CSM Ploiesti1515005283787080212445
2CSU Galati1513025303257060211839
3HC Arges Pitesti1513024963607060211839
4CS Politehnica Iasi1511045103707040211233
5CSM Focsani 20071411034273246050181533
6CS HC Buzau 2012159064553624050121527
7Stiinta Municipal Dedeman Bacau II158165414474041121325
8ACS HD Teleorman Alexandria14617438405313010919
9CSM Bucuresti II155010496515401012315
10LPS Piatra Neamt15401142156820206612
11CSU Suceava II1522114435162002628
12CSM Cimentul Bicaz1521123955181110437
13CSU Targoviste1410132806181000303
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina1401133486020100101

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter