CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal, Divizia A – CSM Focşani 2007 – ACS HD Teleorman Alexandria

Partida se va disputa sâmbătă, 15 noiembrie, de la ora 11,00, în Sala Polivalentă

DSCN4475CSM Focşani 2007 mai are de jucat, până la finalul turului, şase partide, dintre care, trei, cu grad ridicat de dificultate – cu Piteşti, Ploieşti şi Iaşi şi trei cu adversari accesibili – Alexandria, Bicaz, Buzău. Pentru a-şi asigura o poziţie în partea de sus a clasamentului la finalul turului, elevii profesorului Viorel Ciubotaru trebuie să câştige fiecare joc, primul la rând fiind cel de sâmbătă, când va veni în Sala Polivalentă ACS HD Teleorman Alexandria. Focşănenii nu au pierdut niciodată, pe teren propriu, în faţa adversarilor de mâine şi este de aşteptat ca regula să fie respectată şi acum. CSM Focşani are trei jucători pe care nu poate conta, Neaţă, Ştefan şi Năstăsie fiind accidentaţi. În lot sunt, însă jucători valoroşi care pot tranşa în favoarea lor disputa cu teleormănenii.

Vor putea evolua pentru CSM Focşani 2007 Cloşcă, Rusu, Ungureanu – Şăitan, Sîsîeac, Gramatic, Vasilache, Rotaru, Nelu, Tănase, Smeu, Popa, Mocanu.

Ionuţ Gheorghe şi-a întrerupt pentru o perioadă activitatea ca sportiv la CSM Focşni 2007 fiind plecat să se pregătească pentru o carieră militară

Meciul CSM Focşani 2007 – ACS HD Teleorman Alexandria va fi arbitrat de perechea D. Basso – F. Tofan, din Galaţi.

 Clasament

1CS Politehnica Iasi 8701277193403012921
2CSU Galati 760127514330309918
3CSM Focsani 2007 7601236143204061218
4CSM Ploiesti 660020514730309918
5CS HC Buzau 2012 850323419120306915
6HC Arges Pitesti 650117313030209615
7CSM Bucuresti II 840428526830109312
8Stiinta Municipal Dedeman Bacau II 73042292172010639
9ACS HD Teleorman Alexandria 62041631752000606
10LPS Piatra Neamt 72051982581010336
11CSU Targoviste 61051212601000303
12CSU Suceava II 70161722330001011
13CSM Cimentul Bicaz 70161672470100101
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina 60061292590000000

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter