CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Handbal – Antrenament cu public pentru gazde!

DSCN8072CSM Focşani 2007 – CSU Tîrgovişte 49-15 (27-8)
Formaţii:

CSM Focşani 2007: Rusu, Cloşcă, Ungureanu – Sîsîeac, Gramatic, Vasilache -2, Rotaru -6, Nelu -5, Gheorghe -2, Iordache -6, Popa -5, Neaţă -4, Mocanu -7, Ştefan -4, Năstăsie -5, Smeu -3.

CSU Tîrgovişte: Tănase, Tureac, Cotcoruş, Şerbănescu, Neacşu, Miculea, Andrei Moşteanu, Bucur, Dumitrescu, Ionescu, Matei, Mihalcea, Neagu, Hrişcă, Cîrstea.

DSCN8085CSM Focşani a avut, astăzi dimineaţa, în Sala Polivalentă, un bun antrenament cu public, în partida oficială, din etapa a 19-a a seriei A a diviziei A la handbal masculin. Oaspeţii, cu doar o victorie de la începutul campionatului până acum, nu au pus nici o problemă focşănenilor care au meritul de a fi abordat cu seriozitate un joc ce se anunţa foarte uşor pentru ei. Au înscris aproape un gol pe minut în prima repriză, chiar dacă profesorul Viorel Ciubotaru a rulat aproape tot lotul de jucători pe care i-a avut înscrişi pe foaie. În partea a doua gazdele au mai slăbit, uşor, presiunea pe adversari şi au marcat de doar 22 de ori, faţă de 27 de goluri în prima repriză.

În etapa viitoare, CSM Focşani va întâlni în deplasare pe CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina, ultima clasată.

Clasament

1CSM Ploiesti 1716015864307090212748
2HC Arges Pitesti 1614025213847070212142
3CSU Galati 1613035523497060211839
4CS Politehnica Iasi 1713046044108050241539
5CSM Focsani 2007 1613035003617060211839
6CS HC Buzau 2012 1710075164235050151530
7Stiinta Municipal Dedeman Bacau II 169165764715041151328
8CSM Bucuresti II 177010589565502015621
9ACS HD Teleorman Alexandria 16619489465313010919
10LPS Piatra Neamt 16401243961020206612
11CSU Suceava II 17321250257930029211
12CSM Cimentul Bicaz 17311344757521107310
13CSU Targoviste 1610153207061000303
14CS De la Alpinism la Turism Vicov Bucovina 1601153957080100101

ravenol-logo-ro

           Wohl Fabrica ferestrelorUrsus Cooler - 3

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter