CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Fotbal, Cupa României: CSM Focșani 2007 – CSM Rîmnicu Sărat 3-1 (2-0)

Formația CSM Focșani 2007: Lazăr – Săpunaru, Parlac, Mitală, Mihai (56 Nistor) – Lupu, Chivu, Valentin Ion, Manu (85 Budeanu) – Pasăre (75 Remus Popa), Preddsc_0002oiu. Au mai fost înscriși pe foaia de joc Apenciucesei, Pascu, Dediu, Pădineanu.
CSM Focșani 2007 a câștigat cu 3-1 (2-0) întâlnirea cu CSM Rîmnicu Sărat din turul al treilea al Cupei României, care a avut loc astăzi, miercuri, 13 septembrie, de la ora 16,30, pe stadionul Milcovul.
A fost un mecvi spectaculos, cu patru goluri și mlte alte ocazii din care mai cu seamă gazdele ar fi outut marca! În minutul 1, un atacant al oaspeților a scăpat spre poarta lui Lazăr, dar a trimis mingea pe lângă stâlpul din stânga. În minutul 2, Mihai a bătut o lovitură liberă de pe stânga, Ceparu a respins în față iar Pasăre, din cădere, a reluat mingea pe lângă poartă! În minutul 4, Ceparu a ajuns la minge mai repede decât Predoiu, lansat de Pasăre, iar în minutul 12, Lupu a întrat în careu și de lângă tușă a centrat periculos, însă apărătorii Rîmnicului au blocat mingea. dsc_0004După ce, în minutul Lupu a reluat peste poartă mingea respinsă de Ceparu după o altă lovitură liberă bătută de Mihai, în minutul 26 a fost deschis scorul. Lupu a primit în lateral stângă de la Predoiu, a driblat scurt, a intrat în careu și a șutat imparabil: 1-0. Patru minute mai târziu, Predoiu a sprintat spre poarta lui Ceparu, a fost faultat în careu și Pasăre a transformat penaltiul: 2-0!
Imediat după începerea reprizei a doua, în minutul 47, Pasăre l-a servit impecabil pe Predoiu care a trimis simplu mingea în gol: 3-0!
În minutul 55 s-a făcut 3-1: oaspeții au bătut o lovitură în urma căreia mingea, respinsă de focșăneni, a ajuns la 22 de metri de poarta lui Lazăr de unde nou intratula trimis-o puternic în plasă! Au urmat minute de posesie mai consistentă a rîmnicenilor alternate cu foarte periculoase dsc_0016dsc_0027dsc_1608dsc_0027 dsc_1601contraatacuri focșănene! Meciul s-a încheiat cu scorul din minutul 55: 3-1 care care a consfințit intrarea CSM Focșani 2007 în turul al patrulea al Cupei României!