Urmărește CSM Focșani 2007

.CSM Focșani 2007 și Restaurant Wild West au organizat într-una din zilele trecute, cu sprijinul „Șah în școală”, „Cupa Iepurașului Șahist”.

ȘAH♟️
„Cupa Iepurașului Șahist”
✅ CSM Focșani 2007 și Restaurant Wild West au organizat într-una din zilele trecute, cu sprijinul „Șah în școală”, „Cupa Iepurașului Șahist”, o competiție interjudețeană de șah pentru copii și juniori de vârstă U20.
Concursul s-a desfășurat în sistem elvețian, pe parcursul a 7 runde, omologat la FR Șah și FIDE și a avut loc marți, 30 aprilie, la Restaurantul Wild West din Focșani.
✅ La competiție au participat 54 de jucători legitimați la secțiile de șah ale CS Micul Prinț Brăila, ACS Școala De Șah Moți, SCM Gloria Buzău, ACS Regional De Șah Nord-Est, ASC Orășelul Copiilor București, ACS De Șah Paloda Adjud și ACS Academia De Șah Văsâi.
Organizatorii au oferit primilor clasați, dar și pe categorii de vârstă cupe, medalii, diplome, cărți și premii în bani.
ℹ️ Recompensați în urma rezultatelor obținute au fost următorii șahiști:
Clasament general:
• Călin Ionel-Dragoș, de la CSM Focșani 2007, locul 1 cu 6 puncte;
• Dăscălescu Adelin-Ștefan, de la CSM Focșani 2007, locul 2 cu 6 puncte;
• Scarlat Alexandru-Marian, de la ACS Școala De Șah Moți, locul 3 cu 6 puncte;
Juniori U08:
• Sava Daniel, de la CSM Focșani 2007, locul 1 cu 5 puncte;
• Stănescu Rareș-Petru, de la CSM Focșani 2007, locul 2 cu 4 puncte;
• Ailincuței David-Constantin, de la CSM Focșani 2007, locul 3 cu 4 puncte;
Juniori U10:
• Marcu Emilian, de la SCM Gloria Buzău, locul 1 cu 5 puncte;
• Pană Darius-Cristian, de la CSM Focșani 2007, locul 2 cu 4,5 puncte;
• Lupeș Petru, de la ACS Regional De Șah Nord-Est, locul 3 cu 4,5 puncte;
Juniori U12:
• Radu Victor-Mihai, de la CS Micul Prinț Brăila, locul 1 cu 5,5 puncte;
• Balosin Răzvan-Andrei, de la CSM Focșani 2007, locul 2 cu 5 puncte;
• Bocu David, de la CSM Focșani 2007, locul 3 cu 4 puncte;
Juniori U14:
• Mălureanu Andrei, de la CSM Focșani 2007, locul 1 cu 5 puncte;
• Apostu Ana-Maria, de la CSM Focșani 2007, locul 2 cu 5 puncte;
• Enache Constantin-Bogdan, de la ACS De Șah Paloda Adjud, locul 3 cu 5 puncte;
Juniori U16:
• Călin Costică-Alexandru, de la CSM Focșani 2007, locul 1 cu 5 puncte;
• Elisei Nicolae, de la ACS Regional De Șah Nord-Est, locul 2 cu 4,5 puncte;
• Coșeraru Daria-Ecaterina, de la ACS Regional De Șah Nord-Est, locul 3 cu 4 puncte.
Mențiuni speciale:
• Vasile Felix-Andrei, de la CS Micul Prinț Brăila;
• Șerban George-Alexandru, de la CS Micul Prinț Brăila;
• Stătescu Maria-Ruxandra, de la ACS Școala De Șah Moți;
• Stătescu Ioana-Theodora, de la ACS Școala De Șah Moți;
• Nistoroiu Sofia, de la CSM Focșani 2007.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn