CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Cei mai buni sportivi ai municipiului Focşani au fost premiaţi!

DSCN4345Consiliul Local al Municipiului Focşani a premiat, joi, în ultima sa şedinţă din 2013, sportivii focşăneni care au fost clasaţi, pentru acent an, în urma ierarhiei stabilite de Direcţia Judeţeană pentru Tineret şi Sport, pe primele 10 locuri la jocurile olimpice şi pe primele 5 locuri la sporturile neolimpice. Consilierii au aprobat pentru premii 9500 de lei care au fost alocaţi sportivilor funcţie de locul ocupat în clasament. Premiile şi diplomele pentru premianţi au fost acordate imediat după şedinţă. Reamintesc ierarhiile stabilite pentru 2013:

Sporturi olimpice:

1 Stefănescu Andreea – Judo CS Unirea Focsani/ CSM Focsani 2007, antrenor, DSCN4327Moldoveanu Adrian

2 Năstasă Alin – Tir, CS Unirea Focsani, antrenor, Alaci Adrian

3 Dulcescu Vlad – Atletism, CS Unirea Focsani, antrenor, Alexandrescu Gheorghe

4 Zaharia Costel – Tir, CS Unirea Focsani, antrenor, Alaci Adrian

5 Anghel Ana Roberta – Atletism, CSM Focsani CSM 2007, antrenor, Munteanu Stefan

Prisecaru Claudia – Atletism, CS Unirea Focsani, antrenor, Panait Corneliu

DSCN43287 Constantin Mirela – Judo, CSM Focsani 2007, antrenor, Grosu Stănică

Soldănescu Alexandru – Tir, CS Unirea Focsani, antrenor, Alaci Adrian

Florea Albert – Judo, CS Unirea Focsani, antrenor, Renţea Silviu

Isofache Cosmin – Taekwondo WTF, CS Dragon Focsani, antrenor Mălureanu Cristinel

Irimia Dragos – Taekwondo WTF, CS Dragon Focsani, antrenor Mălureanu Cristinel

Sporturi neolimpice:

1 Radu Mihai – Karate, CS Unirea Focsani, antrenor, Giurgea Aurel

2 Strompl Teodora – Karate, CS Unirea Focsani, antrenor, Giurgea Aurel

3 Fusaru Daniel Karate – CS Unirea Focsani, antrenor, Giurgea Aurel

Alpreotesei Bogdan – Karate, CSM Focsani 2007, antrenor, Fusaru Daniel

5 Arginteanu Andreea – Karate CSM Focsani 2007, antrenor, Fusaru Daniel

Premiu special

Savin Alexandru – Rugby LPS Focsani, antrenori, Ion Viorel/Păun Romeo

Component lot naţional – Locul V Campionatul European de Rugby Under 18, la Grenoble/Franţa

Sporturi olimpice:

1 Stefănescu Andreea – Judo CS Unirea Focsani/Focsani CSM 2007, antrenor, Moldoveanu Adrian

2 Năstasă Alin – Tir, CS Unirea Focsani, antrenor, Alaci Adrian

3 Dulcescu Vlad – Atletism, C.S. Unirea Focsani, antrenor, Alexandrescu Gheorghe

4 Zaharia Costel – Tir, CS Unirea Focsani, antrenor, Alaci Adrian

5 Anghel Ana Roberta – Atletism, CSM Focsani CSM 2007, antrenor, Munteanu Stefan

Prisecaru Claudia – Atletism, CS Unirea Focsani, antrenor, Panait Corneliu

7 Constantin Mirela – Judo, CSM Focsani 2007, antrenor, Grosu Stănică

Soldănescu Alexandru – Tir, CS Unirea Focsani, antrenor, Alaci Adrian

Florea Albert – Judo, CS Unirea Focsani, antrenor, Renţea Silviu

Isofache Cosmin – Taekwondo WTF, CS Dragon Focsani, antrenor Mălureanu Cristinel

Irimia Dragos – Taekwondo WTF, CS Dragon Focsani, antrenor Mălureanu Cristinel

Sporturi neolimpice:

1 Radu Mihai – Karate, CS Unirea Focsani, antrenor, Giurgea Aurel

2 Strompl Teodora – Karate, CS Unirea Focsani, antrenor, Giurgea Aurel

3 Fusaru Daniel Karate – CS Unirea Focsani, antrenor, Giurgea Aurel

Alpreotesei Bogdan – Karate, CSM Focsani 2007, antrenor, Fusaru Daniel

5 Arginteanu Andreea – Karate CSM Focsani 2007, antrenor, Fusaru Daniel

Premiu special

Savin Alexandru – Rugby LPS Focsani, antrenori, Ion Viorel/Păun Romeo

Component lot naţional – Locul V Campionatul European de Rugby Under 18, la Grenoble/Franţa

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter