CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Bilanţul sportiv al anului 2014

Arte marţiale

  • Karate SKDUN – antrenor Daniel Fusaru

Alpreotesei, in Polonia 2014Campionatul mondial

  • Bogdan Alpreotesei – locul I si medalie de aur, tineret

  • Dragos Pantazica – locul II si medalie de argint – locul III si medalie de bronz, cadeţi
  • Andreea Arginteanu – doua locuri III si medalii de bronz, juniori

Cupa mondiala

  • George Popa – locul I si medalie de aur, copii

Adelina Popa – locul II si medalie de argint, juniori
Laurentiu Nemut – locul III si medalie de bronz, juniori
Stefan Gotu – locul III si medalie de bronz, copii

Campionatul european

  • Andreea Arginteanu – locul III si medalie de bronz, junioriAndreea Arginteanu în Polonia

George Dochioiu – locul III si medalie de bronz, juniori

Cupa Europei

  • Dorian Hîrcan – locul III si medalie de bronz, juniori

Laurentiu Nemut – locul III si medalie de bronz, juniori

Campionatul national

  • Andreea Arginteanu – locul I si medalie de aur, locul II si medalie de argint, doua locuri III si medalii de bronz, juniori

  • Dragos Pantazica – locul I si medalie de aur, locul III si medalie de bronz, cadeţi
  • George Dochioiu – doua locuri I si medalii de aur, juniori
  • Laurentiu Nemut – locul III si medalie de bronz, juniori
  • Gabriela Popovici – locul III si medalie de bronz, minicadeţi
  • Echipa de minicadeţi 32 kg. – Andrei Mardare, Sebastian Condruz, Daniel Mihai – locul I şi medalie de aur
  • Echipa de minicadeţi +45 kg. – Ştefan Gotu, George Popa, Teodor Georgescu, locul III şi medalie de bronz
  • Echipa de minicadeţi -45 kg. – Andrei Paraschiv, Răzvan Ştefan, Ştafan Alexe – locul II şi medalie de bronz
  • Echipa de juniori +70 kg. – Dragoş Pantazică, Emanuel Borş, Laurenţiu Nemuţ, locul III şi medalie de bronz
  • Echipa de minicadeţi Gabriela Popovici, Ştefan Gotu, Sebastian Condruz, lovul III şi medalie de bronz
  • Echipa de junioare Adelina Popa, Felicia Saghin, Alexandra Harapcea, locul III şi medalie de bronz

Cupa Romaniei

  • Dragos Pantazica – locul I si medalie de aur, locul II si medalie de argint, cadeţiKaratisti la Eger, 9 aprilie 2014

  • Bogdan Alpreotesei – locul II si medalie de argint, juniori
  • George Dochioiu – locul II si medalie de argint, locul III si medalie de bronz, juniori
  • Gabriela Popovici – locul II si medalie de argint, minicadeţi
  • Adelina Popa – locul II si medalie de argint, juniori
  • Stefan Gotu – locul II si medalie de argint, copii

Karate Wadokai

    • George Dochioiu – locul I şi medalie de aur, juniori

Bogdan Alpreotesei – locul II şi medalie de argint, locul III şi medalie de bronz, juniori
Andreea Arginteanu – locul III şi medalie de bronz, juniori

 Atletism

Antrenor Ştefan Munteanu

Campionat national

  • Ana Roberta, 2 iulie 2013Ana Roberta Anghel – locul III si medalie de bronz, juniori

  • Stafeta 1+2 + 3 + 4 (Razvan Valentin Dragomir, Alexandru Florin Arbunescu, Cristian Gheorghe, George Daniel Dristaru) – locul III si medalia de bronz, juniori

 

 Baschet

DSCN3153Antrenor, Mircea Petrişor

Echipa U20 a ocupat locul V la turneul final al Campionatului national, editia 2013-2014; la sfârşitul anului 2014 se află pe locul II după trei tururi de campionat din şase

Judo

Antrenor, Stanica Grosu

Judo U 21, 13 aprilie 2014Campionat national

  • Mihai Vrabie – locul I si medalie de aur, locul II si medalie de argint – juniori

  • Laris Bors – locul I si medalie de aur, locul II si medalie de argint – juniori
  • Mircea Tomescu – locul I si medalie de aur – juniori
  • Bogdan Dramba – locul I si medalie de aur – juniori
  • Nicoleta Ilie – locul II si medalie de argint – juniori
  • Cornel Andries – locul II si medalie de argint, seniori, locul III şi medalie de bronz la Ne Waza – seniori
  • Judo, 19 octombrie 2014 - 1Daniela Zghera – locul II si medalie de argint – juniori
  • Razvan Burdusel – locul II si medalie de argint – juniori
  • Eugeniu Goras – locul III si medalie de bronz – juniori
  • Claudiu Parnea (CS Unirea – CSM Focşani 2007) – locul III si medalie de bronz –Judo, 19 octombrie 2014 - 2 juniori
  • Alina Alecu – locul III si medalie de bronz – seniori
  • Metin Can – locul III si medalie de bronz – juniori

  • Alexandru Constantin – locul III si medalie de bronz – juniori

Cupa Romaniei

  • Mirela Constantin – locul III si medalie de bronz

Handbal

DSCN4494Antrenor, Viorel Ciubotaru

Locul VII in seria I Campionatul national Divizia A, editia 2013-2014; locul IV la finalul turului Campionatului Naţional 2014-2015

Şah

Antrenor, Mihai Strâmbu

Patrascu la Eforie, 2014Ionuţ Matei AxinteCosmin Vasiliu la Eforie 2014Campionat naţional

– Echipa de juniori 16 ani (Ionut-Matei Axinte, Catalin-Lucian Patrascu, Cosmin Vasiliu) – 3 locuri I si medalii de aur

– Echipa de junioare tineret 20 de ani (Elena – Adelaida Toma, Bianca –Gabriela Banciu, Andreea-Simona Toma) locul II si medalie de argint
– Ionut Matei Axinte – locul II si medalie de argint

    • Echipa de 12 ani – Aurelian-Gabriel Cristea, Vlad-Daniel Ivan, Ştefan Dănilă, Alexandra-Ioana Banciu, Carmen-Nicola Ioniţă – locul III şi medalie de argint

Echipa de 14 ani – Cosmin Vasiliu, Dragoş-Cosmin Ion, Teodora Avădăni, Ana-Maria Banciu – locul II şi medalie de argint

Tenis

Tenismeni l Camponatul pe echipe - 30 septembrie 2014Antrenor, Razvan Bucuroiu

Echipa 12 ani (Maria-Daciana Ciubotaru, Delia Macovei, Calin Ciubotaru, Stefan Lazar) – locul VI la Campionatul national 12 ani

Volei

DSCN6886Antrenor, Marian Radulescu

Echipa de senioare a participat in Play-off-ul seriei Est a Campionatului national, Divizia A2, editia 2013-2014; locul V la finalul turului Campionatului Naţional, ediţia 2014 – 2015
 
 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter