Urmărește CSM Focșani 2007

Baschet U 20 – Victorie meritată!

DSCN3073CSM 2007 LPS Focşani – BC Slam Bucureşti 71-62 (26-12, 13-8, 15-16, 17-26)

CSM 2007 LPS Focşani a obţinut o victorie meritată în primul său joc în ediţia de campionat 2013-2014. Duminică seara, în Sala Polivalentă, în partida a doua a turneului de la Focşani la care mai participă CSU Cuadripol Braşov, CN Aurel Vlaicu Bucureşti şi BC Slam Bucureşti, focşănenii s-au impus cu 71-62 (26-12, 13-8, 15-16, 17-26) în meciul cu BC Slam Bucureşti, într-un final care a ţinut spectatorii cu sufletul la gură. A fost o frumoasă reuşită a formaţiei antrenate de Petruţ Mihai şi Mircea Petrişor. Gazdele au avut o evoluţie foarte bună în DSCN3092primele două sferturi, pe care le-au câştigat cu 26-12 şi 13-8, însă următoarele două sferturi au aparţinut oaspeţilor care au profitat de eliminarea lui Andrei Neguroiu pentru cinci greşeli personale, imediat după pauza mare. Pentru formaţia focşăneană au jucat Andrei Neguroiu, Chircă, Mirea, Ţibîrnă, Vechiu, Vîrnă, Cioaric, Bălan, Anghel, Caragaţă.

În celălalt joc al turneului, CSU Cuadripol Braşov – CN Aurel Vlaicu Bucureşti 80-56.

Luni, de la ora 19,45, CSM 2007 LPS Focşani va juca de la ora 19,45, cu CN Aurel Vlaicu Bucureşti.