CSM Focșani 2007

Urmărește CSM Focșani 2007

Atletism – Ana Roberta Anghel – protagonistă la „Cupa Bistriţei”

Ana Roberta Anghel a fost printre sportivele cu cele mai bune rezultate la „Cupa Bistriţei” – „Memorialul Neculai Mihalache” ale cărei întrceri au avut loc sâmbătă şi duminică în sala de atletism din Bacău. Valoroasa atletă de la CSM Focşani 2007, antrenată de profesorul Ştefan Munteanu, a câştigat proba de lungime cu 5,42 metri, s-a clasat pe locul 2 la 60 metri garduri, cu 9,71 secunde, şi la triplu salt, cu 11,73 metri şi pe locul 3 la săritura în înălţime, cu 1,60 metri. Colega de club a Robertei, Valentina Tănase, a reuşit câteva rezultate bune, cu care s-a clasat pe locul 4 la aruncarea greutăţii de 3 kg. – 8,71 metri, pe locul 5 la triplu salt – 9,84 metri şi 60 metri garduri – 10,91 secunde şi pe locul 6 la lungime, cu 4,51 metri.

Antrenorul Ştefan Munteanu a spus că Ana Roberta se află pe o linie ascendentă a rezultatelor, care „sunt superioare celor obţinute cu o săptămână în urmă”.

La sfârşitul săptămânii viitoare, cele două sportive de la CSM Focşani 2007 vor concura la grand prixul de la Bucureşti.